Používame cookies

Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby. Viac info

 

Ako na rekonštrukciu kúpeného bytu​

Pridané: 10.9.2019

Upútal vás starý dom alebo byt? Je presne na mieste, o ktorom ste uvažovali a hovorili si: „To by bola paráda zohnať bývanie presne v tejto oblasti. Blízko do školy, škôlky, nákupy sú na dosah ruky, skvelá infraštruktúra a neskutočný bonus prostredia naokolo.”

Aby bolo vaše budúce bývanie komfortné a vyhovovalo potrebám na niekoľko rokov, predchádza zvyčajne menšou či väčšou rekonštrukciou.

Pred zásadným rozhodnutím o kúpe bytu s vidinou svojpomocnej rekonštrukcie, je dobré si zodpovedať na otázku: Čo ma presne čaká? Úprava bytu podľa vlastných predstáv sa zdá ako príjemná záležitosť. Listovanie v katalógoch, časopisoch s bývaním, obdivovanie krásnych a bezchybných kúpeľní, kuchýň a obývačiek v obchodoch sú súčasťou krásneho snívania a tešenia sa na budúcnosť. Týmto radostným udalostiam predchádzajú menej radostné a občas na prvý pohľad neviditeľné, ale náročné úpravy.

Po príchode do bytu na nás striehnu mnohé veci, s ktorými okrem bežných úprav treba počítať. Popraskané omietky, vlhké steny, obité či hrdzavé radiátory, nefunkčné kúrenie, opotrebované elektrické a vodovodné rozvody. Ďalšie faktory, ktoré ovplyvnia náklady či priebeh rekonštrukcie, sú materiály, z ktorých je bytový dom postavený, prípadne atypickosť stavby. Rovnako fakt, že na niektoré úpravy nehnuteľnosti sú potrebné statické posudky či stavebné povolenie. V prípade kompletných a významnejších rekonštrukcií sa ukazuje nutnosť zahrnúť do tohto projektu aj architekta. Vie naše konkrétne predstavy a potreby zakresliť tak, aby čo najužitočnejšie využil priestor a zároveň ho esteticky a pekne upravil. Do jeho rúk vieme zveriť aj navrhnutie a rozmiestnenie nových elektrických a vodovodných rozvodov, či potrebný posudok statika či vybavenie všetkých potrebných náležitostí.

Teraz už máme pripravené plány budúceho bytu a môžeme sa pustiť do rekonštrukcie. Je potrebné starostlivo naplánovať logistiku, aby práce na seba správne nadväzovali, nakúpiť potrebný materiál a zabezpečiť na jednotlivé činnosti majstrov či osloviť stavebné firmy. A držať si palce, aby sme mali šťastie na tých serióznych a šikovných.

Tak a začíname. Na začiatku je dobré upozorniť susedov, že začínajú stavebné práce (oplatí sa to kvôli budúcim dobrým susedským vzťahom). Potom objednať kontajner na stavebný odpad. Z bytu vysekať staré obklady, dlažby, či podlahy, vyniesť nepotrebné veci. Tie potrebné zase niekam umiestniť. Pokračujeme s hrubými stavebnými úpravami. Po nich je potrebná výmena rozvodov, okien a radiátorov. Patričnú pozornosť je potrebné venovať práve inštalácii nových elektrických a vodovodných rozvodov. Pokiaľ by neboli urobené správne a kvalitne, dokážu významne navýšiť našu investíciu a zničiť aj to, čo bolo už predtým urobené – napríklad maľovku či obklady. Keď máme túto fázu úspešne za sebou, môžeme pokračovať priečkami, sadrokartónmi, stierkami a maľovaním. Nakoniec podlaha, dlažby a nové dvere. Paráda – ak všetko klaplo podľa našich predstáv. Byt vonia novotou a čistotou, je pripravený na zariaďovanie a nasťahovanie.

Zdá sa Vám to náročné? Viete si presne naplánovať náklady a investovaný čas? Je pre vás zložité financovanie takto rozdeleného projektu – kúpa starého bytu a rekonštrukcia? Nepoznáte remeselníkov a ste odborníkom v úplne inej oblasti ako stavebníctvo? Nemáte čas ani chuť na hľadanie ľudí, kontrolu prác a vyjednávanie cien? Alebo si jednoducho chcete užívať len tie radostné chvíle plánovania zariadenia obývačky, spálne a kuchyne?

Sme tím profesionálov, ktorí vedia pre vás pracovať takto:

 • Nájdeme nehnuteľnosť podľa Vašich predstáv a zaplatíme ju zo svojich vlastných prostriedkov,
 • vybavíme všetky podklady potrebné k rekonštrukcii nehnuteľnosti,
 • postaráme sa o kompletnú rekonštrukciu nehnuteľnosti s osvedčenými partiami ľudí, majú za sebou už množstvo zrekonštruovaných bytov na mieru – túto pokryjeme rovnako z vlastných finančných prostriedkov,
 • pripravíme projekt financovania nehnuteľnosti na základe predpokladanej finálnej hodnoty a vašich možností,
 • zabezpečíme najvýhodnejšie financovanie z ponúk všetkých bánk na Slovensku,
 • vybavíme všetky potrebné doklady potrebné k úveru,
 • zabezpečíme potrebné úkony, ktoré sú súčasťou kúpy a prevodu nehnuteľnosti na nového vlastníka – kúpne zmluvy, kataster, energie, správcovské spoločnosti.

Aká je vaša výhoda pri tomto spôsobe kúpy bytu?

 • Poznáte finálnu cenu nehnuteľnosti po kompletnej rekonštrukcii a viete presne aká investícia vás čaká,
 • odovzdáme vám kompletne nový byt,
 • vybavíme všetky potrebné dokumenty za vás,
 • ušetríme vám veľa vášho času, ktorý môžete venovať jednoducho veciam, ktoré Vám prinášajú pekné dni plné radosti 🙂

Čo nevieme za vás urobiť, je vytvoriť z vášho nového bytu skutočný domov – miesto, kde budete radi tráviť chvíle so svojimi blízkymi a kde to bude voňať láskou a človečinou. To zvládnete sami 😊.

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industry's standard dummy text ever since the 1500s, when an unknown printer took a galley of type and scrambled it to make a type specimen book. It has survived not only five centuries, but also the leap into electronic typesetting, remaining essentially unchanged. It was popularised in the 1960s with the release of Letraset sheets containing Lorem Ipsum passages, and more recently with desktop publishing software like Aldus PageMaker including versions of Lorem Ipsum